Zpráva z divadelního soustředění

Předposlední říjnový víkend trávili Šťaveláci v malebné vesničce Kundratice pod Přimdou. A co že bylo hlavním cílem cesty? Především a hlavně společná práce na nové divadelní hře Hotýlek z pera Vládi Šimečka. Za zdmi jedné z místních chalup to po celé tři dny neuvěřitelně žilo. 

Páteční večer byl ve znamení oslavy kulatých narozenin dvou našich milých členů. A oslava to byla vskutku velkolepá. Členové souboru se náramně rozezpívali a rozmluvili, při tanci se rozhýbali, ve vířivce pod hvězdným nebem báječně zrelaxovali. 

V sobotu, po pozvolném rozjedu, už byli všichni ve formě, soustředění a natěšení na divadelní práci. Úvodem proběhla jedna čtená, a ne jen tak ledajaká zkouška. Přednes byl jednak bedlivě střežen uchem režisérovým, ale podařilo se pořídit i audiozáznam celé hry. Vznikla tak rozhlasová hra, která nyní poslouží zejména protagonistům jako studijní materiál. 

Odpoledne bylo věnováno psychologickému rozboru jednotlivých postav, vzájemných vztahů, a díky plodné diskuzi už většina figur získává konkrétní podobu. 

Všichni účastníci byli po celou dobu soustředění neuvěřitelně pozitivně naladěni, vládla přátelská a tvůrčí atmosféra. Za jediný víkend jsme se posunuli o velký kus blíže premiéře.

 Myslím, že se všichni máme na co těšit. 

TIP: Abyste nepromeškali premiéru, přihlaste se v dolní části této stránky k zaslání informací o termínech představení.

Buďte v obraze!

Zanechejte nám svůj e-mail a budeme Vás informovat o nových představeních, změnách a novinkách.